Dolandırıcılık Hakkında

18.07.2020 13:56
Son günlerde yüksek hit alan bir dolandırıcılık türü mobil ödemeyi nakite çevirme olayıdır

Bu dolandırıcılar google de mobil ödeme nakit yazdığınızda çıkan onlarca site üzerinden facebook, instagram ve bircok mesajlaşma uygulaması olan sosyal medya hesapları üzerinden,
hatta youtube de bu işi yapıp parasını almış kişiler varmış gibi örnek videolar paylaşıp insanları inandırarak tuzağa çekmektedir.

Bu dolandırıcılığı yaparken sitemizi www.turkpin.com u kullanarak kendilerini saklamaktadırlar

Turkipin Online oyun epinleri satan ve anında teslim eden bir sitedir, bu teslimatlar kargo ile değil ekrandan teslim edildiği için işlemi sonradan durdurmak için zaman yoktur. Satın alınan ürün müşteriye anında teslim edilir.

Birçok anında teslimat yapan satış sitesinin bu dolandırıcılığa maruz kalmaması ancak para ödeyenin bilinçlenmesi ile gönderilen uyarı mesajlarının kaale alınması ile çözülebilir, aksi halde iki kişinin anlaşarak yaptığı bu işi engellemek mümkün değildir.

Sitemizden Gelen bir ödeme onay mesajı ile karşılaşırsanız mesajda görünen müşteri hizmetleri numarasını arayarak uyarınız kesinlikle onay vermeyiniz. Sitemizde Oyun lisans kodu ( E-pin ) satışı harici bir hizmetimiz yoktur. 

 
Mobil ödeme bozumu yapıyoruz diye milleti dolandıran ve bu esnada sitemizi kullanan sahtekar siteler şunlardır:


https://anindamobilodemeboz.com/
https://mobilodemebozltd.com/
https://dostmeclisi.net/
https://maxiepin.com/