Steam En Çok Satanlar (17-24 Ocak)

31.01.2023 12:20


Oyun tutkunlarının sevdiği, dünya üzerinde en çok oyun satan platform olarak liderliğini yıllardır koruyan Steam’de en çok satılan oyunlar listesi belli oldu.

Dönem dönem yapılan indirimleri, ücretsiz olarak kullanıcıya sunulan oyunları, ön sipariş verme imkânı ve çok daha fazlasını bünyesinde barındıran Steam’in kullanıcıları milyonlarca oyun arasından bunları tercih etti.

Steam En Çok Satan Oyunlar Listesi:

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • PUBG: Battlegrounds
  • EA Sports FIFA 23
  • Red Dead Redemption 2
  • Hogwarts Legacy
  • Grand Theft Auto V
  • Cyberpunk 2077

Counter Strike

Global Offensive ya da bilinen kısa adlandırmasıyla CS:GO savaş oyunları düşünüldüğünde akla ilk gelenler arasındadır. Geçmişten bugüne (dile kolay 23 yıl) dünya çapında bilinen Counter Strike oyun serisinin en çok tercih edilen ürünü Global Offensive olmuştur.

Oyun, oyunlar tarafından sıkça tercih ediliyor ve Steam’de liderliğini koruyor.

 

Pubg: Battlegrounds

Zirveye 16 basamak birden çıkarak hızla yükselen PUBG listede ikinci sırada yer alıyor. Dilerseniz bireysel ya da arkadaşlarınızla 2 kişi veya 4 kişilik takım halinde oynanabilir.

Bizce arkadaşlarla oynamanın keyfi daha başka, tabii tercih sizin.

FIFA 23

Çıkış tarihi büyük bir merakla beklenen yalnızca futbolseverlerin değil herkesin ilgisini çeken bu oyuna en çok satanlar listesinde rastlamasak olmazdı.

FIFA 23 oyununda kariyerinizi şekillendirirken arkadaşlarınızla veya -zorlu bir mücadele olacağını belirterek- çevrimiçi ortamda yer alabilirsiniz.

 

 Red Dead Redemption 2:

Rockstar Games oyunlarının indirime girmesiyle birlikte pek çok oyuncunun Vahşi Batı temalı bu oyunu satın aldığını öngörebiliyoruz.

29 sıra birden yükselen oyun bizleri listenin 4. sırasında karşılıyor. Bizlerde buradan sadakatli Arthur Morgan’a selam gönderiyoruz.

 

Hogwarts Legancy:

Yalnızca ön sipariş verilebilen oyun, erişime açılmadan en çok satılanlar arasına girmeyi başardı. Harry Potter sevenlerin ve oyunu merakla bekleyenlerin bir hayli çok olduğunu da bu sıralamayla bir kez daha anlamış oluyoruz.

Büyücülük odaklı bu oyunu bizler de sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Grand Theft Auto 5

GTA serisinin oyunlarını bilmeyen var mı? Sanmam. Yıllarca oyuncular için eskimeyen, gerçek hayatta haritasına bırakılsak kaybolmayacağımız serinin GTA 5 ürünü bu haftanın çok satanlar listesinde yerini almış.

 

Cyberpunk 2077 

Yayınlandığında eleştirilere maruz kalan Cyberpunk 2077 bunu lehine çevirmiş gibi duruyor. Çıkışındaki olumsuz yorumları olumluya çevirmiş ve Steam listesinde bu haftanın en çok satanları arasında yer almayı başarmış.