Yerli Oyun Stüdyosu Hayat Kurtaran Proteo’ya Oyunlarında Yer Verecek

16.02.2023 15:50


 İstanbul merkezli bağımsız oyun stüdyosu Nyctophile onlarca hayat kurtaran Proteo’yu oyunlarında yaşatacak.
6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezinde meydana gelen 7.7’lik deprem 10 şehri etkileyen depremin ardından arama kurtarma ekiplerimize destek olma amacıyla dünyanın her yanından arama kurtarma ekibi deprem bölgesine gelmişti. Arama kurtarma ekipleriyle birlikte kurtarma köpekleri de depremzedeleri kurtarmak için canla başla mücadele vermişlerdi.

Proteo’da onlardan biriydi. Meksika arama kurtarma ekibiyle birlikte deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan ve 40’tan fazla insanı enkazdan kurtarmıştı; Proteo.
Daha önce de pek çok deprem çalışmasında mücadele etmiş ve insanların hayatını kurtarmış kahraman köpek ne yazık ki son görevinde hayatını kaybetti.

Meksika arama kurtarma ekibinin yol arkadaşlarını kaybetmesinin ardından, Meksika Savunma Bakanlığı kahraman arama kurtarma köpekleri Proteo için üzüntülerini dile getirdi.
Türk oyun stüdyosu Nyctophile yaşamının son anına kadar ülkemizdeki depremde mücadele etmiş kahraman kurtarma köpeğine geliştirme aşamasında oldukları Death Relives adlı oyunlarında yer vereceklerini açıkladılar.

Kahraman kurtarma köpeği Proteo’ya olan minnettarlıklarını, oyunlarında ona yer vererek sunan Death Relives ekibine bu anlamlı ve düşünceli tavırlarından dolayı takdirlerimizi iletiyoruz.
 
Death Relives oyunu net bir çıkış tarihine sahip olmasa da 2023 yılında bizlerle buluşacak. Düşünceli ekibin geliştirdiği ve kahraman kurtarma köpeğinin anısına yer verilen bu oyunu merakla bekliyoruz.

Kahraman Proteo, bizler de sana teşekkür ederiz...