Castle Wolfenstein 15 Ekim'de Steam'de

21.09.2020 18:37

Wolfenstein ismi, oyun olarak ilk kez 1981 yılında karşımıza çıktı. Oyuncuların heyecan duymasına neden olan oyunda pek çok ilk barınıyor. Muse Software tarafından geliştirilen Castle Wolfenstein, ilk kez Apple platformundaki kullanıcılara ulaştı. Daha sonra bir dalga şeklinde yayılan oyun, günümüze gelindiğinde milyonlarca kişiye üst düzey grafikleriyle ulaştı.

İlk oyununda Adolf Hitler’e düzenlenmesi planlanan bir suikast konu alınıyordu. Gizlilik temasını kullanan ilk yapım olma özelliğine sahip olan bu oyun aynı zamanda FPS (birinci şahıs oyuncu)’yi de başlatan yapım olarak biliniyor.

Yıllar içinde oyun dünyasının da gelişmesiyle Wolfenstein da hem el değiştirdi hem de oyun hikâyesini genişletmeyi başardı. Büyük sükse yaratan Wolfenstein: The New Order ve serinin devam oyunu olan Wolfenstein 2: The New Colossus hem hikâye hem de grafikleriyle oyunseverler tarafından tam puan almayı başardı.

Zaman içinde de klasiklerden hoşlananlar için geliştirmeler sunulmaya başlandı. Bu çabanın sonucu olarak Castle Wolfenstein için 15 Ekim’de RealRTCW geliyor.