0850 303 3 303
Ara:
World of Tanks WOT
Hakkında

Sitemizde Satılan Ürünler:


  1500 Gold
  3000 Gold
  6500 Gold
12000 Gold
25000 Gold

Activate Bonus Code Epinleri:

1500 Gold Rendem Code
2500 Gold Rendem Code
5500 Gold Rendem Code

Premium üyelik: Bu üyeliğe geçtiğinizde, savaş başına kazanacağınız exp ve credit miktarı %50 artar. Ayrıca, platoon'ları sadece premium üyeliği olanlar kurabilir. Bir günlük premium fiyatı 250 gold, haftalık fiyatı 1250 gold, aylık fiyatı 2500 Golddur.  

Oyun Hakkında Bilgi:

- Oyun, beta'daki haliyle, karşılıklı iki takımın bir harita üzerinde zırhlı araçlarla savaşması üzerine kurulu. Her takımda 15 oyuncu olmak üzere toplam 30 oyuncu vardır. Üstteki Battle tuşuna basınca, auto balance sistemi sizi, gücünüze uygun bir oyunun içine atar. Sürekli oynayan binlerce oyuncu bulunduğundan, günün her saati neredeyse hiç beklemeden girersiniz.

Şuanda oyunu Avrupa sunucunda oynuyoruz ve ping sağlıklı bir bağlantı ile 75-110 arası geliyor. Oyun serveri Almanya'da bulunmakta.

- Kullanabileceğiniz araçlar, 5 sınıftır: Light Tank, Medium Tank, Heavy Tank, Tank Destroyer ve SPG(self-propelled gun).

- Mevcut olarak, sadece Alman, Sovyet ve Fransız araçları oyunda yer almakta(Sovyet kısmında Premium olarak İngiliz tankları da var). Kasım 2010'da, Amerikan tankları da eklenecek. Ayrıca, ingiliz ve Japon araçlarının gelmesi de konuşuluyor.

- Oyuna başladığınızda, elinizde Sovyet ve Almanların en güçsüz iki tankı, MS-1 ve LeichtTraktor(LoLTraktor :D) bulunur. Bunun yanında, bazı dönemlerde yeni üyelere özel tanklar da hediye edilebiliyor. Mesela bir süredir premium tanklardan Valentine de veriliyordu. Umarım hala veriliyordur)

- Oyunda para birimi olarak credit ve gold mevcuttur. Oyun tam sürüme geçtiğinden artık Gold'u para ile almak mecburiyetindeyiz.

- Experience ise diğer önemli değer. Bunda da, standard experience ve free experience olmak üzere iki değer vardır. Standard experience, her aracınızın sadece kendisi için kullanabileceğiniz özel exp değeridir. Free ise, elinizdeki tüm araçlar için kullanabileceğiniz ortak experience'tir. Standard experience'i sadece savaşarak kazanabilirsiniz. Free ise, hem elinizdeki elite tankların(değineceğim) experience'lerini gold harcayıp free'ye dönüştürerek kazanılır, hem de girdiğiniz her savaşta free exp değeri de az da olsa artar.

- Para birimlerinin kullanım alanları:

Credit: Store kısmından araçlara yeni parçalar - belli özellikleri geliştiren özel parçalar satın almak, yeni araçlar satın almak, crew'inizin eğitim düzeyini geliştirmek için kullanılır.

Gold: Elite tankların experience'lerini free exp'e dönüştürmek, araçlara belli özellikleri geliştiren özel parçalar almak, credit'le değiş-tokuş etmek, araçlar için yeni slot'lar açmak, crew için barracks'ta yeni slotlar açmak, crew'inizin eğitimini %100'e getirmek, crew'inizin adını değiştirmek için kullanılır.

Experience değerlerinin kullanım alanları:

- Standard exp: Sahibi olduğunuz tank üzerinden yapacağınız yeni parça, yeni araç geliştirmesi için kullanılır.

- Free exp: Üsttekinin tüm araçlarınızda kullanılabilen halidir.

Experience ile yeni özellikleri açarken-yeni araçlar açarken, ille o aracı almanız gerekli değildir. Tech tree'den, satın alma işlemi yapmadan geliştirme yapabilir, yeni araçları açabilirsiniz. Üstelik, araçlarınız kendi özel exp değerleri de, araçlarınızı satsanız bile kayıtlı kalır.

Bu sayede, zarar etmeden geliştirme yapabilirsiniz.

Crew(mürettebat):

Crew'inizin eğitim düzeyi, pek çok şeyi etkileyebilir. Mesela nişan başarısı, mermi doldurma hızı gibi. Bunun yanında, bir crew'iniz %100 olunca, yanında + simgesi çıkar. Buraya, firefight'ing(yangın söndürme), repair(onarım), camouflage(kamuflaj) olmak üzere 3 tane yetenekten birini seçebilirsiniz. Bu yetenekler de bir yüzde değerine sahiptir ve savaştıkça yüzdesi artar. %100 olunca sırayla diğer iki yeteneği de aynı crew'e verebilirsiniz.

Eğer rapid-training özelliğini seçersiniz, savaşlarda tankınız için kazanacağınız exp değerleri de crew'e gider, böylece crew özellikleri daha hızlı gelişir.

Crew konusunda önemli bir ayrıntı:

Bir tankta kullandığınız crew'i, başka bir tankta da kullanabilirsiniz. Ancak yeni tankta kullanabilmek için, o tanka göre tekrar eğitmeniz gerekir. Bu noktada önemli olan nokta, eğer farklı türde bir tank için eğitirseniz, eğitim durumları direkt default %50'ye düşer. Ancak aynı türdeki(üstte bahsettiğim 5 sınıf) başka bir tanka o crew'i yerleştirirseniz, o zaman eğitim seviyeleri çok daha az düşer. Mesela %100'den, %80'e gibi.

Yeni tank alırken "buy without crew" isimli bir seçeneğiniz de vardır. Barracks'te yer kalmamışsa, kullanabilirsiniz.

Elite araçlar: Elinizdeki aracın "research" kısmındaki tüm birimlerini (bir sonraki araç da dahil geliştirdeyseniz(satın almanız gerekmez. Sadece geliştirme), o araç elite statüsüne gelir. Elite statüsündeki araçların exp'lerini, altın karşılığı free exp'e dönüştürebilirsiniz.

Premium araçlar: Bu araçlar sadece altınla alınabilir. Bu araçların olayı, duruma göre iyi para veya iyi experience getirmesi. Kazandığınız exp'i de gold karşılığı free exp'e dönüştürebilirsiniz.

Premium üyelik: Bu üyeliğe geçtiğinizde, savaş başına kazanacağınız exp ve credit miktarı %50 artar. Ayrıca, platoon'ları sadece premium üyeliği olanlar kurabilir. Bir günlük premium fiyatı 250 altın, haftalık fiyatı 1250 altın, aylık fiyatı 2500 altındır.

Platoon: Anlaştığınız 2 kişiyle beraber kurabileceğiniz 3 kişik gruplardır. Aynı platoon'da olduğunuz kişilerle aynı oyuna, aynı takımda düşersiniz. İstediğiniz türdeki araçlarla aynı platoon'da yer alabilirsiniz. Bir Maus'la bir loltraktor:) bile aynı platoon'da yer alabilir.Premium üyeler 3 kişilik platoonlar kurabilirken standart üyeliği bulunanlar yalnızca 2 kişilik platoon kurabilmekte. 

Oyun içinden Görüntüler: 

 

Sitesi: 
http://worldoftanks.com/


Etiketler: WOT GOLD TANKS
Güncel Haberler
Sabit Haberler
En Yakın Satış Noktası
Bakiye Yükleme Seçenekleri
2012 Turkpin Online Oyun Servisleri
Klanlar Premium